Tato restaurace je sběratelský ráj!

Hračky, figurky, sochy. Posledních 11 let shromažďuje designer Woong Chang popkulturní produkty. Rozhodl se ale, že se svou sbírkou veřejně podělí a tak vznikla restaurace s muzeem.

Pojmenoval ji CW Restaurant, což je zkratka pro Cinema World (Svět Kina) Restaurant a najdete ji v Daegu, Jižní Korea. Elegantní jídelna je plná nejrůznějších sběratelských předmětů ze Star Wars, Terminator, Marvel, Pixar, a dalších. Je to 100% pocta geekovské vášni.

Cho tvrdí, že pouze s penězi a časem by takovou sbírku nemohl vybudovat, potřeboval silné odhodlání a nadšení do věci aby byl schopen vytvořit a podělit se o takovou kolekci. Druhé patro tedy obsahuje kavárnu a restauraci, třetí patro je domovem úžasné kolekce. Mnohé z těchto položek jsou limitovaná edice, a několik z nich – jako je například model Wall-E, jsou vyrobeny na zakázku.

Jeden sběratel ze Saudské Arabie mu nabídl milion dolarů za celou kolekci Star Wars, ale Cho ho zdvořile odmítl s odůvodněním, že sbírka pro něj znamená příliš monoho na to aby ji prodal.

„Vytvořil jsem CW jako prezentaci mého mládí, toho dítěte co mám uvnitř. Věřím, že zažehne představivost v dětech a pomůže inspirovat, stejně tak jako připomene vzpomínky na mládí dospělým.“

Restaurace získává ocenění a kladné recenze, spolu s přijatelými cenami za jídlo se stává velmi populární. A pokud máte jídlo za sebou, nebo nemáte hlad, můžete se za cca 3 dolary za dospělého a 2 dolary za dítě vypravit na pohádkovou cestu do třetího patra, které je věnováno muzeu.

ku-xlarge1

ku-xlarge2

ku-xlarge3

ku-xlarge4

ku-xlarge5

ku-xlarge6

ku-xlarge7

ku-xlarge8

ku-xlarge9

ku-xlarge10

ku-xlarge11

ku-xlarge12

ku-xlarge13

ku-xlarge14

ku-xlarge15

ku-xlarge16

ku-xlarge17

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *