Recenze: Aliens vs Predator – Wolf Predator 1/2 Legendary Scale Bust 45 cm [Sideshow Collectibles]

Dlouho a netrpělivě očekávaná busta Wolf Predatora ze série Legendary Scale Bust (měřítko 1/2) je konečně skladem a my jsme se „Wolfíkovi“ podívali na zoubek.

alien-vs-predator-r-wolf-predator-legendary-scale-bust-200250-25

„Pan Wolf“ je zabalen ve 2 samostatných boxech, větší (hlava) a menší (samotný podstavec). Balení ve dvou boxech si zdůvodňujeme tím, že hlava je vyrobena z Vinylu, podstavec z resinu – balení je tak rozděleno nejspíše kvůli bezpečnosti při přepravě.

Při vybalování Vás možná zarazí, že po otevření shipperu (hnědý přepravní box) je uvnitř obyčejná bílá krabice a ne klasický potištěný Art Box. Těžko říci, co Sideshow k tomuto kroku vedlo – dovolíme si říct, že potisk krabic v tomto množství je cenově zanedbatelná položka.

V balení najdete, možná jako malou náhradu za Art Box, obrázek (Art Print) Wolf Predatora (velikost cca 21 cm x 27 cm).

alien-vs-predator-r-wolf-predator-legendary-scale-bust-200250-23

Podstavec vyrobený z resinu je detailně zpracovaný, krásně kombinuje motiv Predatorského brnění s biomechanickým vzorem inspirovaným PredAlienem ze stejného filmu (Aliens vs Predator: Requiem).

Hlava – ač k něchuti některých sběratelů vyrobená z Vinylu – je precizně zpracovaná (zvláště strana se zjizvením je super), sculpt se mimořádně povedl – dynamická póza s otevřenými čelistmi charakteru Wolfa opravdu sedí. Dredy jsou z měkčího plastu, nemělo by tedy hrozit zlomení.

alien-vs-predator-r-wolf-predator-legendary-scale-bust-200250-14

Co se týče paintu, je zde samozřejmě kvalitativní rozdíl mezi prototypem, který byl z počátku prezentován, na druhou stranu není vůbec tak špatný, jak se po prvotních recenzích z USA mohlo zdát. Pár detailů jednoznačně ubylo (na levé čelisti, čelo), rozhodně ale busta nepůsobí mrtvě nebo plastově.

alien-vs-predator-r-wolf-predator-legendary-scale-bust-200250-13

Pro fanoušky Predatorů je to tak z našeho pohledu – pokud si mohou dovolit obětovat vyšší částku – jasná volba 🙂

Objednat Wolf Predatora

PS: Ať už je tady PredAlien ve stejném měřítku! 🙂

Rozměry: 45 cm x 35 cm x 33 cm.

Klady:
– detailní zpracování
– dynamická póza
– limitovaná série – 750 ks celosvětově
– obsahuje Art Print k vystavení
– je to Predator 🙂

Zápory:
– výrobcem vyšponovaná cena

Diskutabilní:
– baleno ve 2 boxech (zabere více místa k uskladnění vs. bezpečnější balení)
– není Art Box vs. kdo má krabici vystavenou (většině lidí je to tedy jedno)
– hlava vyrobena z Vinylu (není to polystone vs. pohledově je to jedno)

alien-vs-predator-r-wolf-predator-legendary-scale-bust-200250-05 alien-vs-predator-r-wolf-predator-legendary-scale-bust-200250-10alien-vs-predator-r-wolf-predator-legendary-scale-bust-200250-11 alien-vs-predator-r-wolf-predator-legendary-scale-bust-200250-12 alien-vs-predator-r-wolf-predator-legendary-scale-bust-200250-17 alien-vs-predator-r-wolf-predator-legendary-scale-bust-200250-21 alien-vs-predator-r-wolf-predator-legendary-scale-bust-200250-22 alien-vs-predator-r-wolf-predator-legendary-scale-bust-200250-27

Objednat Wolf Predatora

Datum:
Hodnocení:
41star1star1star1stargray